Zelená střecha či zahrada na střeše se stává stále oblíbenějším a častějším prvkem domu.

Stabilizace teploty - v letních měsících dům příjemně ochladí a v zimních jej naopak zateplí čímž se snižují náklady na vytápění a klimatizování domu.
Zelená střecha zlepšuje mikroklima celého domu zadržením velkého množství dešťové vody, jejímž následným odpařováním dochází ke zvyšování vlhkosti a to příspívá k lépe dýchatelnému vzduchu.
Zelená střecha chrání hydroizolaci před UV zářením a extrémními klimatickými vlivy-kroupami, větry a mrazy, snižuje hlučnost a prašnost.

Mimo těchto praktických výhod poskytuje vysoký estetický zážitek, zvětšuje životní prostor člověka, v centru města na střeše domu vytváří oázu pohody... Může plnohodnotně nahradit zahradu.

Typy zelených střech

Extenzivní střešní zahrada

není určena k aktivnímu využívání, tedy chození po zahradě a odpočinku v ní. Je to zelená střecha spíše pohledová. Proto se často používá na šikmé střechy. Na tuto zelenou střechu se hodí přírodě blízké rostliny, které dokážou růst bez náročnější péče např. rozchodníky, netřesky, lomikameny, trávy, byliny apod.

Intenzivní střešní zahrada

většinou na ploché střeše, terase. Pobytová, rekreační, pochozí, aktivně využívaná. Její součástí je od trávníku, trvalek, keřů, popínavých rostlin až po menší stromy také často vodní prvek – jezírko, terasa s posezením, gril apod.

Kontaktní informace

Jirmus zahradnické služby s.r.o.
Marie Pomocné 309/42
Litoměřice
(u autobusového nádraží za Penny)

+420 606 816 572 (Po-Pá ... 7:30-16:30)
info@zahrady-jirmus.cz
Kontaktní formulář

Specialista na rodinné zahrady

Najdete nás i na Facebooku

Copyright © 2024 Zahrady Jirmus - zahrady na klíč, jezírka a závlahové systémy. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.